نیاز به وب سایت واکنش گرا

دلایل نیاز به وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو یا موبایل ورژن )

اگر نوشته‌ی پیتر Cashmore را که تقریبا یک سال پیش در سال 2015 چاپ کرد خوانده باشید، متوجه میشوید که موضوع طراحی وب سایت واکنش گرا جدید نیست و ممکن است از اینکه این موضوع خیلی قدیمی است شگفت زده شوید.

البته شما خیلی هم دیر نکردید، چرا که به احتمال زیاد هنوز خیلی از رقبای شما از این موضوع بی خبرند.

سال 2014 معلوم شد که آن سال، سال برانداختن شرکت ها و صنایعی است که تمایل دارند همچنان در مرز ورشکستگی فعالیت کنند و کاری به بازاریابی آنلاین و طراحی وب سایت واکنش گرا برای رونق دادن به کار خود ندارند.

اکثر شرکت های تجاری فاصله‌ی خیلی کمی تا ورشکستگی دارند و ممکن است در فاصله یک سال چنین اتفاقی برای آنها رخ دهد. موقعیت شما در گذشته امن بود، اما اکنون رقبای شما اوضاع را تغییر دادند و شرایط به گونه ای تغییر پیدا کرده است که بازاریابی اینترنتی و آنلاین اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

 

چرا ریسپانسیو اهمیت دارد؟

چرا که راه حل خوبی است و اکنون تمام افراد دیگر همین کار را انجام می‌دهند.

برای نشان دادن اینکه چرا وب سایت واکنش گرا بهتر است، آماری را از وب سایت های چندین شرکت ناشناس مختلف تهیه کردیم.

اگر از ابزاری مانند آنالیزگر گوگل در وب سایت خود استفاده کنید می توانید همین آمار را ببینید و با همان نگاه اول تاثیر این طراحی را بر روی رونق کسب و کار خود ارزیابی کنید.

بسیاری از بازدید کنندگان آنلاین برای بازدید از وب سایت ها از گوشی همراه، تبلت، و دسکتاپ در 12 ماه گذشته استفاده کردند. شما می توانید این جدول را بر روی وب سایت خود فعال کنید و شاهد این آمار باشید.

در این مورد تقریبا 40 درصد از ترافیک و آمار بازدید از سایت به دستگاه های موبایلی مربوط است (البته این آمار با در نظر گرفتن تبلت‌ها در دسته‌ی دستگاه‌های “موبایلی” انجام گرفته است).

سایت واکنش گرا

با توجه به اینکه این وب سایت واکنش گرا نبوده، و یک نسخه مخصوص تلفن همراه برای آن تهیه نشده، بنابراین ،از این تعداد تنها مقدار کثیری در سایت مانده و بقیه وب سایت را ترک کرده اند. اما صبر کنید، اوضاع بهتر شده است! البته شاید برخی این “بهتر” را بدتر تعبیر کنند.

مجموعه دوم نمودارها به ما قسمتی را نشان می دهد که در آن همه چیز دسته بندی می‌شود سپس شاهد یک مقایسه بین بازدید کنندگان موبایلی و دسکتاپ در 12 ماه گذشته و 12 ماه قبل از آن بودم.

می‌بینید که بازدید کنندگان موبایلی این وب سایت در طول یک سال دو برابر شده است. این به خودی خود تنها به دلیل به وجود طراحی واکنش گرا بوده است.

این تنها یک نمونه از مزایای طراحی واکنش گرا در طول یک سال بود.

طراحی واکنش گرا، چقدر هزینه بر است؟

اگر وب سایت خود را چند سالی است که بازطراحی نکردید، لازم است فرایند طراحی مجدد را کاملا از ابتدا انجام دهید و قطعا در این حالت ایجاد این نوع تغییرات مقداری بیشتر هزینه به دنبال خواهد داشت، معمولا مقدار هزینه “بستگی به درخواست دارد”.

برای مثال اگر شما یک فروشگاه دارید و یا با وب سایت خود کار می‌کنید، ابتدا تنها از طراحان بپرسید که آیا امکان ایجاد تغییرات اساسی در وب سایت فعلی شما و تبدیل آن به یک طراحی واکنش گرا وجود دارد یا خیر، و اگر امکان پذیر است هزینه اش چقدر است.

آینده از آن ابزار های موبایلی است

بدون وب سایت واکنش گرا تجارت آنلاین و آینده آن در معرض افول قرار می‌گیرد. اگر میلی به تهیه چنین وب سایتی ندارید ممکن است مشتریان شما به سراغ رقیبان شما که رفتن به وب سایت آنها آسان تر است بروند.

همانطور که می بینیم آینده از آن ابزار های موبایلی است و مردم به طور فزاینده ای به دستگاه های موبایل خود بیش از کامپیوترهای شخصی علاقه دارند.

نیلسن می گوید که بیش از 60٪ از صاحبان تلفن همراه از گوشی های هوشمند خود برای مرور صفحات وب استفاده می‌کنند.

در مطالعات اخیر توسط واکر سندز دیجیتال مشخص شد که از سال 2011 ترافیک پایه‌ی موبایل مشتری ها 171 درصد بیشتر شده است.

Statistaمی گوید که تا سال 2017، 5 میلیارد نفر از گوشی های همراه استفاده  می‌کنند.

ساختن وب سایت واکنش گرا هزینه کمی را برای شما خواهد داشت و با پرداخت آن می‌توانید به راحتی به تمام این افراد دسترسی پیدا کنید.

هرچه زودتر وب سایت خود را به یک سایت واکنشگرا و موبایل ورژن بروز رسانی کنید.

نیاز به وب سایت واکنش گرا
میانگین 5 (100%) از 3 رای

0 نظر
پیام خود را وارد نمایید.