سایت استاندارد از نظر الگوریتم های جدید گوگل

 

سایت استاندارد از نظر الگوریتم های جدید گوگل چیست؟

 

در بین کلیه مدیران و فعالان عرصه وب سایت و کسانی که در بازار اینترنت فعالیت می کنند هدف اصلی بالا امدن در رتبه برتر گوگل، مشاهده در صفحه اول گوگل و در نهایت دستیابی به رنک بالای گوگل است. اما اینکه چگونه به رتبه های برتر در گوگل برسیم بسیار مهم است و بایستی با الگوریتم های به روز گوگل همگام شویم.

در اینجا مقاله سعی داریم به چند نکته کلیدی و مهم برای بهبود وضعیت سایت ها در گوگل اشاره می کنیم

 

 

 

سایت استاندارد از نظر الگوریتم های جدید گوگل چیست؟

یک سایت مناسب سایتی است که در آن موارد زیر رعایت شده باشد:

 1. معماری و طراحی قالب مناسبی داشته باشد
 2. ساختار مناسبی از نظر لینک های داخلی بین صفحات شما ایجاد کند
 3. اطلاعات داخل سایت به راحتی توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو قابل ایندکس شدن باشد
 4. از تکنیک هایی مثل تگ گذاری و نوار راهبردی استفاده کند
 5. آدرس دهی صفحات مناسبی داشته باشد
 6. سرعت لود شدن صفحات آن سریع انجام شود
 7. مشکلات امنیتی نداشته باشد
 8. گرافیک مناسب و بسیار سبکی داشته باشد و حجم صفحات آن به خاطر قالب سایت زیاد نباشد
 9. به گونه ای طراحی شده باشد که گوگل به راحتی بتواند صفحات و مطالب آن را پیدا کرده و ایندکس کند

بهتر است برای طراحی سایت خود از فرد یا شرکتی خبره در این زمینه استفاده کنید که آشنایی کامل با اصول سئو و بهینه سازی سایت داشته باشد. زیرا طراحی سایت یک بخش اساسی و بسیار مهم جهت قرار گرفتن در رتبه برتر گوگل است.

 

بعد از مرحل طراحی سایت و بهبود سئو سایت از نظر ساختاری نوبت به تولید محتوا و عوامل خارجی می رسد.

مخاطب های شما چه کسانی هستند؟

در درجه اول شما باید بدانید محصول و خدماتی که ارائه می دهید چیست، پس از اگاهی کامل از هدف مورد نظر خود می توانید در مورد مخاطبان هدفی که دارید به اطلاعات مناسبی دست یابید؛ مثلا چه کسی از محصول شما استفاده می کند؟ خدمات شما کدام گروه سنی را تحت پوشش قرار می دهد؟ و … حال می توانید با توجه به نیاز مخاطب محتوای مناسب را ایجاد کنید. در حقیقت داشتن اطلاعات کامل در مورد کلماتی که مخاطبین شما جستجو می کنند بسیار اهمیت دارد و تاثیر بسیار زیادی در مراحل بعدی کار خواهد داشت.

محتوایی که در سایت خود تولید می کنید باید بر اساس کلمات کلیدی که مشتریان شما جستجو می کنند برنامه ریزی شده و ایجاد شود.

 

چگونگی انتخاب کلمه کلیدی

کلمه کلیدی یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در موفقیت سایت شما است. در مورد انتخاب کلمات کلیدی موارد بسیار زیادی مورد بحث و بررسی باید قرار گیرد که به چند نکته از آن ها در زیر اشاره می کنیم:

 1. کلمه ای را به عنوان کلمه ی کلیدی انتخاب کنید که بهترین توضیح را در رابطه با خدمات سایت شما می دهد.
 2. کلماتی که جستجوی بیشتری دارند اما در آن رقیب کمتری دارید یا رقبای شما در آن ضعیف ترند مناسب ترند.
 3. از تکرار بی مورد کلمه کلیدی مورد نظر در بخش های بی ربط برای بالا بردن چگالی کلمه بپرهیزید, این یکی از موارد سئو سیاه و اسپم شناخته شده است.
 4. کلمات کلیدی مناسب خود را با ابزارهای مثل rank tracker دنبال کنید و وضعیت خود و رقبایتان را همواره تحلیل کنید.
 5. از سیستم های جستجو و آمارگیری مناسب برای بررسی کلمه کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.
 6. از عبارات و کلمات هم معنی با کلمه ی مورد نظرخود بهره بگیرید.

پس از انتخاب کلمه کلیدی مناسب نوبت به تولید محتوای مفید می رسد.

محتوای مفید و مناسب چیست؟

برای تولید محتوای مناسب در درجه اول باید از صحت مطالب خود مطمئن باشید. سپس مطلبی را ایجاد کنید که مورد نظر مخاطب است, از کپی کردن مطالب از سایت های دیگر جدا پرهیز کنید و محتوای سایت خود را خودتان تولید کنید.

 

چرا باید رقبای خود را بشناسید؟

پس از ایجاد محتوای مناسب باید بدانید علاوه برشما چه کسانی در حوضه تخصصی شما فعالیت دارند و فعالیت انها چگونه است. از این طریق می توانید به اطلاعات زیادی از قبیل نیاز مشتری، ترجیح آن ها در استفاده از خدمات دست یابید. شما باید با نوآوری و ارتقا سطح کیفیت خود و مهم تر از آن با براوردن نیازهای مشتریان آن ها را برای استفاده از خدمات خود ترقیب کنید.

 

اهمیت سئو خارجی در چیست؟

سایت شما تنها در صورتی ارزشمند است که بازدید کننده داشته باشد. برای بالا بردن بازدید سایت باید در خارج از سایت نیز فعالیت هایی داشته باشید؛ به طور مثال فعالیت در شبکه های اجتماعی, فعالیت در سایت های مختلف در زمره سئو خارجی قرار می گیرد. زمانی می توانید در رتبه برتر گوگل جایی داشته باشید که موتورهای جستجو مطالب شما را مفید و مناسب بشناسند و این امر در صورتی انجام می پذیرد که مطالب شما به طور مناسب منتشر شود و بازدیدکننده زیادی داشته باشد.

 

با الگوریتم های در حال تغییر چه کار کنیم؟

اطلاعات خود را به روز کنید. و مطابق تغییرات روزانه سایت خود را بهینه سازی کنید. گوگل معمولا الگوریتم های خود را تکمیل می کند به طوری که الگوریتم جدید تا جای ممکن با قبلی مغایرت نداشته باشد و در راستای ان فعالیت کند. بنا براین بسیار مهم است در جریان کوچک ترین تغییرات قرار بگیرید. برای بهبود دانش خود در این زمینه می توانید به سایت هایی که در زمینه آموزش سئو فعالیت می کنند مراجعه نمایید و یا از متخصصین سئو کمک بگیرید.

 

سایت شما به صفحه اول گوگل دست یافت، آیا کار شما به پایان رسیده است؟

اکنون که شما به رتبه برتر گوگل دست یافتید باید بیش از پیش روزانه به تغییرات وضعیت رقبای خود توجه کنید چرا که انها نیز در صدد دستیابی به رتبه بهتر هستند. پس هرگز از حرکت نایستید همانطور که دنیای اطراف شما پیوسته در تکاپو است. سئو سایت نیز یک کار دراز مدت و مداوم است، همانطور که الگوریتم های گوگل و سایت های رقبای شما در حال تغییر هستند، سایت شما نیز باید تغییر کند و خود را بهبود ببخشد.

 

منابع آموزشی برای قرار گرفتن در رتبه های برتر گوگل

منابع آموزشی زیادی در اینترنت برای مطالعه و یادگیری علم سئو وجود دارد. در اینجا به برخی از بهترین آنها اشاره می کنیم:

www.moz.com
www.searchengineland.com
www.seo-hackers.com

1 نظر
 • ::..panysar..::
  مهر ۳۰, ۱۳۹۷ در ۹:۰۷ ق٫ظ/ پاسخ

  گروه تبلیغاتی اینترنتی پانیسار با بیش از ۱۵ سال سابقه در داخل و خارج از ایران و با دارا بودن گروه های مختلف مهندسی و کادری مجرب در کلیه زمینه های مختلف طراحی سایت/ طراحی گرافیک/ برنامه نویسی/ اپلیکیشن موبایل/ بازاریابی اینترنتی/ سئو و … ، فعالیت حرفه ای خود را در عرصه های مختلف با هدف توسعه این علم در کشور و در راستای رضایتمندی مشتریان عزیز به جامعه ارائه میکند.

پیام خود را وارد نمایید.

*
*