هکرها محققان امنیتی را هم فریب می‌دهند

هکرها تلاش کرده‌اند با ارسال اسناد جعلی در باره یک کنفرانس واقعی، کارشناسان و محققین امنیتی را در تله خود گرفتار نمایند.

به تازگی هکرها، محققان فعال در حوزه مسائل امنیتی را با اسناد پر از نرم‌افزارهای مخرب هدف قرار می‌دهند. این هکرها می‌کوشند که بدافزارها را به افراد علاقه‌مند به امنیت سایبری رسانده و آنها را با مشکل مواجه کنند.

هر روز اخبار جدیدی در مورد حملات و تهدیدات رایانه‌ای در اینترنت و رسانه‌ها منتشر می‌شود. این تهدیدات شامل ویروس‌های جدید و یا انواع هک و نفوذ در سیستم‌های رایانه‌ای مختلف است.به نظر می‌رسد که هکرها تلاش می‌کنند محققان امنیتی را با استفاده از اسناد سرشار از بدافزار تحت‌الشعاع قرار دهند.

این اسناد در ارتباط با برگزاری یک کنفرانس امنیت سایبری منتشر شده است.

توضیح اینکه اسناد زیادی تحت عنوان “Conference_on_Cyber_Conflict.doc” برای پژوهشگران مورد بحث ارسال می‌شود که اطلاعات زیادی در مورد کنفرانس امنیتی مزبور وجود دارد.

برگزاری این کنفرانس حقیقت دارد ولی این سند از طرف برگزارکنندگان این کنفرانس نیست. در سند مورد بحث، اطلاعاتی وجود دارد که از وب‌سایت کنفرانس گرفته شده است.

هکرها در این سند، اطلاعاتی قرار داده‌اند که  افرادی که به حوزه امنیت سایبری علاقه دارند، به سمت آن جذب شوند و بخواهند بدانند که در آن چه مطالبی ذکر شده است.

این موضوع، نشان می‌دهد که هکرها تا چه حد برای نفوذ در سیستم‌های امنیتی برنامه‌ریزی کرده‌اند و می‌خواهند صنعت امنیت سایبری را از مسیر اصلی منحرف کنند تا بتوانند با آزادی بیشتری به فعالیت‌های نادرست خود ادامه دهند.

هکرها محققان امنیتی را هم فریب می‌دهند
به این مطلب امتیاز دهید

0 نظر
پیام خود را وارد نمایید.