روش افزودن محل کسب و کار خود به نقشه گوگل

چگونه مکان کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنیم؟

برای پاسخ به سوال چگونه مکان کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنیم، اول باید کمی درباره دلیل ثبت مکان کسب و کار خود در گوگل صحبت کنیم. گوگل ابزارهای فراوانی دارد که بسیاری از آنها رایگان هستند. برخی از این ابزارها از طریق سایت هایی ارائه میشوند و برخی هم بصورت API که میتوان آنها را بر روی سایت شخصی خود قرار دهیم و برخی از این ابزار ها به هر دو شیوه قابل استفاده هستند. مانند نقشه مکان کسب و کار و مترجم گوگل.
با توجه به اینکه ثبت مکان کسب و کار در گوگل کاملا رایگان است دلیلی برای عدم انجام اینکار نداریم. ما میدانیم که گوگل یکی از پر مخاطب ترین موتورهای جستجو در جهان است.
ثبت مکان کسب و کار خود در گوگل علاوه براین که این امکان را به کاربران سایت میدهد که هنگام مراجعه به سایت بتوانند مکان کسب و کارمان را روی نقشه گوگل ببنیند. به کاربران این امکان را نیز میدهد که در گوگل برای یافتن مکان کسب و کار ما جستجو کنند.
به این ترتیب هم کاربرانی که سایت ما را میشناسند و هم کاربرانی که از طریق جستجوی گوگل با ما آشنا شده اند امکان مشاهده مکان کسب و کارمان را بر روی نقشه گوگل دارند. این امکان در موبایل ها با نمایش مسیر مشتری از محل فعلی تا محل ما میتواند بر میزان جذب مشتری بیافزاید.

 

گوگل دو ابزار مختلف برای نشان دادن مکان کسب و کار دارد:

۱- نقشه گوگل درون سایت شخصی خودتان :

برای تهیه این نقشه باید ابتدا یک API گوگل تهیه کنید. تهیه Api گوگل رایگان است و شما میتوانید با مراجعه به سایت https://console.developers.google.com یک API ایجاد کنید. بعد از دریافت این Api باید یکسری کد به سایت خود بیافزایید.
بعد از افزودن نقشه و تعیین محل کسب و کار خود روی نقشه ، کاربرانی که به سایت مراجعه می کنند میتوانند این نقشه را مشاهده نمایند.

 

۲- افزودن مکان کسب و کار خود در سایت نقشه گوگل

برای افزودن مکان کسب و کار به سایت نقشه گوگل دو روش اصلی وجود دارد. قبل از توضیح این دو روش لازم است این توضیح را بدهیم که برای دسترسی به نقشه گوگل میتوان روی تب map در صفحه اصلی سایت گوگل کلیک کرد.
راهکارهای افزودن مکان کسب و کار به نقشه گوگل عبارتند از :

۲-۱- افزودن کسب و کار خود به سایت Google business:

برای ثبت کسب و کار خود در گوگل بیزینس باید این مراحل را انجام دهید.
مرحله اول : مراجعه به سایت https://www.google.com/business/ میباشد.
مرحله دوم: ورود با اکانت گوگل خود و یا ایجاد اکانت گوگل جدید. اگر از سرویس های گوگل استفاده می کنید با آدرس اکانت خود وارد شوید. در غیر اینصورت میتوانید بصورت رایگان یک اکانت بسازید.
مرحله سوم : ورود اطلاعات کسب و کار خود مانند: نام، کشور و منطقه، آدرس و غیره در پنل سمت چپ و همچنین استفاده از امکان تعیین آدرس از روی نقشه سمت راست .
مرحله چهارم: تائید و یا ویرایش اطلاعات
این روش معرفی محل کسب و کار به گوگل روش رسمی اعلام شده از سوی گوگل میباشد. مشکل این روش این است که گوگل شرکتی در کشور آمریکا است و از قوانین تحریم ایران تبعیت می کند. با هیچ روشی نمی توان ایران را به این بخش گوگل معرفی کرد. به زبان ساده تر این روش معرفی مکان کسب و کار به گوگل برای ایران کاربردی ندارد.

۲-۲- افزودن محل کسب و کار خود به نقشه گوگل:

برای ثبت سایت به نقشه گوگل مراحل زیر را انجام دهید:
گام اول :ذبرای اینکار ابتدا وارد سایت گوگل مپ به آدرس https://www.google.com/maps/ شوید.
گام دوم : با اکانت گوگل خود وارد شوید ویا با اکانت جدیدی ثبت نام کنید.
گام سوم : در پنل سمت چپ آدرس محل کسب و کار خود را برای ورود به گوگل بدهید.
این آدرس را بصورت کلی بدهید مثلا iran Tehran و بعد آدرس دقیقتر را وارد و یا از نقشه سمت راست روی محل مورد نظر کلیک کنید. بعد از یافتن محل کسب و کار خود روی آن راست کلیک کرده و گزینه Add a missing place را بزنید و سپس مشخصات کسب و کار خود را وارد کنید.
گام چهارم : تعیین مالکیت نقطه افزوده شده به نقشه
گام پنجم: کلیک روی گزینه Share در پنل سمت چپ و استفاده از آدرس این نقطه در نقشه های داخل سایت و تبلیغات

0 نظر
پیام خود را وارد نمایید.